No 2017.gada 1.jūlija līdz 31.jūlijam var pieteikties atbalsta saņemšanai pasākumā “Sadarbība”.
Atbalsts pieejams divos apakšpasākumos:
- Atbalsts, kas paredzēts valsts līmeņa jaunu produktu vai procesu radīšanai, kas izmantojamas pēc iespējas plašākam labuma guvēju lokam visā nozarē “Atbalsts Eiropas Inovāciju partnerības (EIP) lauksaimniecības ražīgumam un ilgtspējai lauksaimniecības ražīguma un ilgtspējas darba grupu projektu īstenošanai” (turpmāk – 16.1. apakšpasākums). Kopējais pieejamais finansējums apakšpasākumā ir 3 miljoni eiro, bet vienai EIP darba grupai kopējā attiecināmo izmaksu summa nevar pārsniegt 500 000 eiro 5 gadu periodā.
- Atbalsts individuāliem saimniecību risinājumiem “Atbalsts jaunu produktu, metožu, procesu un tehnoloģiju izstrādei” (turpmāk – 16.2. apakšpasākums). Kopējais pieejamais finansējums apakšpasākumā ir 2 miljoni eiro, bet vienai atbalsta pretendenta grupai kopējā attiecināmo izmaksu summa nevar pārsniegt 100 000 eiro 5 gadu periodā.
Atbalsta intensitāte abos apakšpasākumos ir 90% no attiecināmajām izmaksām. Ja projektā plānots iegādāties tehniku, iekārtas vai aprīkojumu, kas tiks izmantoti peļņas gūšanai, tad iepriekš minētajiem pamatlīdzekļiem atbalsta intensitāte ir tāda, kā pasākumā “Ieguldījumi materiālajos aktīvos”.
16.1.apakšpasākumā atlase notiek divos posmos. Pirmajā posmā Zemkopības ministrijas komisija veic projekta idejas atlasi un EIP darba grupas apstiprināšanu, bet otrajā posmā Lauku atbalsta dienests veic detalizēti sagatavotu projektu iesniegumu atlasi. Atbalstu var saņemt tad, ja projektā iesaistās 3 partneri, no kuriem vismaz viens ir lauksaimnieks vai mežsaimnieks. LAD Lauku attīstības daļas vadītājs Juris Cvetkovs uzsver: “Pats atbalsta pasākuma nosaukums “Sadarbība” jau akcentē to, ka projekti ir īstenojami sadarbojoties. Projektu potenciālajiem īstenotājiem jāpievērš uzmanība, ka būtiska ir sadarbība ar zinātniekiem vai pētniekiem, izstrādājot 16.1. apakšpasākumā idejas, kas noder ikvienam Latvijas lauksaimniekam vai mežsaimniekam. Izstrādātos risinājumus nevarēs patentēt, tos pēc projektu īstenošanas vajadzēs prezentēt Zemkopības ministrijas izveidotai komisijai un publicēt plašākai sabiedrībai, lai tos varētu izmantot jebkurš interesents. Šajā apakšpasākumā jāņem vērā nosacījums, ja ideja ir radīta lauksaimniecības produktu pārstrādē, tad labuma guvējam ir jābūt arī primārajam produkcijas ražotājam – lauksaimniekam.”
16.2. apakšpasākumā jābūt sadarbībai starp vismaz 2 sadarbības partneriem – lauksaimnieku vai mežsaimnieku un zinātnieku.
Plašāki nosacījumi atbalsta saņemšanai ir skatāmi LAD mājaslapā www.lad.gov.lv izvēlnē “Atbalsta pasākumi”.
Avots: Lauku atbalsta dienests