Jūnijā sākumā pie Cēsīm, Priekuļos, Agrocentrā daudz ļaužu pulcēja pasākums „Iekāpsim laika traktorā”, veltīts agrākās Baltijas mašīnu izmēģinājumu stacijas, bet kopš 2004.gada VSIA „Sertifikācijas un testēšanas centrs” 100 gadu un Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras 50 gadu jubilejai.
Pasākuma ietvaros notika konference, senās tehnikas un iekārtu , kā arī lauksaimniecības tehnikas izstāde, liellopu skate, kā arī plašs gadatirgus pagājušā gadsimta pirmās puses stilā.
Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociāciju gadatirgū kā izstādē ar plašu stendu, informatīvajiem materiāliem un interesantiem produktiem pārstāvēja Cēsu puses bioloģiskie lauksaimnieki no Nītaures, Skujenes, Siguldas, Mores, Straupes, Zaubes pagastiem. Izstādes stenda organizēšanā daudz darba ieguldīja „Zaļā groza” pārstāve Ingrīda Vāvere ar ģimeni, sadarbībā ar Daci Kalniņu.
No Tukuma puses daudzveidīgos un pircēju iecienītos bioloģisko kazu piena sierus bija atvedusi Aijas un Ilmāra Renču saimniecība „Birznieki”; no Jelgavas puses ar saviem produktiem piedalījās Valentīnas Uzares saimniecība „Droši vesels”.
Īpašu piekrišanu apmeklētājos izraisīja produktu degustācija: kooperatīva „Zaļais grozs” biedru gatavoto produktu jaunumi – z.s. Indrāni, Lienes Margēvičas pieneņu, āboliņa, alus saldumi, iecienītie Gaidas Krūmiņas „Lušēnu” kaltētie rabarberi, Intas Kirkilas gatavotie piena produkti un rudzu rupjmaize. Apmeklētāji apstājās un izjautāja z.s. Eicēni saimniekus Elitu un Jāni Reinhardus par daudzveidīgajiem garšaugiem, arī dārzeņiem un bioloģiski audzētajiem graudiem. Izstādē daudz jaunu iespaidu guva „Eicēnu” saimniecības praktikants Rihards Katzs no Vācijas. Jāpiebilst, ka Rihards labi pārvalda latviešu valodu un viņa jautājumi ļaudīm lika citā redzējumā paskatīties uz dažādām lietām, kas šeit mums Latvijā šķiet ierastas. Pasākumā ieradušies Zemkopības ministrijas pārstāvji kādu brīdi uzkavējās pie bioloģiskajiem lauksaimniekiem, degustēja produktus.
Kopumā Priekuļu gadatirgū bija iegādājama daudzveidīga pārtika, stādi un rūpniecības preces; uzstājās cirka mākslinieki, dejotāji, dziedātāji, bērni un pieaugušie vizinājās zirga pajūgā un ponija mugurā, iesaistījās dažādos pasākumos- īpašā pasta sveicienu sūtīšanā, lielajās pļavas spēlēs, kā arī dejot gribētāji noslēgumā piedalījās ballē.
Ne katru dienu notiek 100 gadu jubilejas. Lai ražīgs Sertifikācijas un testēšanas centra darbs arī turpmāk! Lai veicas lauksaimniekiem, kas lieto tā pakalpojumus! Paldies lielā pasākuma veidotājiem!
Dace Kalniņa, LBLA
[nggallery id=2]